Barcelona

Εδώ σας παρουσιάζουμε έτοιμες τακτικές και συστήματα για να βγάλετε το 100% από την ομάδα σας...

Συντονιστής: MrSupertolis21

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Απαγορεύονται ρητά από κάθε μέλος:

1. Γραφή Greeklish και κεφαλαίων χαρακτήρων
2. Χρήση ξένης γλώσσας
3. Διαφημίσεις άλλων site χωρίς την απαραίτητη εξουσιοδότηση
4. Υβριστικό, θρησκευτικό και πολιτικό περιεχόμενο
5. Ανάρτηση μη εξουσιοδοτημένου υλικού στις λήψεις

Re: Barcelona

Δημοσίευσηαπό kevaggel την Τετ Μαρ 02, 2011 7:08 pm

demonas9 έγραψε:Πραγματικά πιστεύω είναι πολύ δύσκολο να κάνετε στο παιχνίδι αυτό που κάνει η Barcelona! Γιατί αυτή η ομάδα δεν παίζει ποδόσφαιρο παίζει ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ!!!!! Ο νόμος που έχει η Barcelona είναι να μην βγαίνει η μπάλα από τις πλάγες γραμμές της περιοχής όπου κάνει επίθεση!!!

Αν δεις στην πραγματικότητα η μπάλα πηγαίνει εκεί αλλά μετά γυρνάει προς τα πίσω χωρίς να γίνει σέντρα, μιας και δεν υπάρχει άνθρωπος να πάρει κεφαλιά, Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι για αναγκάσουν τους αντίπαλους DC να κινηθούν προς τα άκρα και με 2 γρήγορες πάσες να εκμεταλλευθούν το χώρο που θα δημιουργηθεί, αν δεν πάει DC αλλά αμυντικός μέσος και πάλι κάποιος από τους μέσους θα μείνει ελεύθερος για να υποδεχτεί την πάσα.
Τέλος ότι μπαλιές γίνονται από τα άκρα δεν είναι κλασικές σέντρες που σημαδεύουν κεφάλι αλλά χαμηλές με μεγάλη ταχύτητα, τουλάχιστον αυτό το έχω πετύχει.
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kevaggel
Manager Analyst

Favoured Personnel: Elkjaer, Ian Rush
Manager Of: Inti Gas (Peru)
Preferred Formation: 3-6-1

Δημοσίευσηαπό stelios13 την Πέμ Μαρ 03, 2011 3:36 am

Μ'αρεσει η προσπαθεια που κανετε ειλικρινα...

Απλα πρεπει να καταλαβετε ολοι (και εσεις που το κανετε και οσοι θα διαβασουμε), οτι δεν γινεται να πλησιασετε τον τροπο παιχνιδιου της Μπαρτσελονα , αλλα το αγωνιστικο της στυλ.

Κι αυτο γιατι δεν μπορειτε ουτε τους αυτοματισμους να σχεδιασετε, ουτε τις κρυφες κινησεις, ουτε τις συντονισμενες κινησεις. Για τον απλο λογο που ο Κεβ κι εγω ειχαμε αναφερει πινοντας μπυρα. Το ΦΜ βασιζεται σε μαθηματικα και αλγοριθμους.

Οσο και να το παλεψετε παντα το αποτελεσμα σας θα ειναι βασισμενο σε αριθμητικες αλληλουχιες και αλγοριθμους σε αντιθεση με την πραγματικη Μπαρτσελονα που ειναι κατι ιδιαιτερο,απτο και ξεχωριστο.

Το τελικο αποτελεσμα θα αποφερει ενα αγωνιστικο στυλ αντιστοιχο με αυτο της Μπαρτσελονα. (Πιεση ψηλα,κινησεις χωρις την μπαλα, πολλες πασες, πολλες τελικες προσπαθειες κλπ). Αλλα κατα την ταπεινη μου αποψη αυτο δεν λεει και πολλα

Για παραδειγμα στο save μου με τον Παναθηναικο, η ομαδα απ την δευτερη χρονια εχει τον εξης Μ.Ο στατιστικων.

15 τελικες προσπαθειες εναντι 4-5 του αντιπαλου ΜΟ
250 επιτυχημενες μπαλιες εναντι 120 του αντιπαλου ΜΟ
56-57% κατοχη εναντι 43% του αντιπαλου
Διπλασια κλεψιματα απο τον αντιπαλο

Αυτο δεν σημαινει οτι καταφερα να φτιαξω τον τροπο παιχνιδιου της Μπαρτσελονα και να τον μεταφερω στο 4-2-3-1 που ειναι το συστημα μου, αλλα καταφερα να προσομοιωσω ως ενα βαθμο, το αγωνιστικο της στυλ..

Αυτα τα ολιγα απο μενα. Συνεχιστε την πρσπαθεια σας και βγαλτε την τακτικη γιατι, παρα την οποια διαφωνια μας ως προς τον σκοπο της προσπαθειας σας, η τακτικη σιγουρα θα ειναι πολυ καλη
There is no pressure at the top. The pressure's being second or third.
Άβαταρ μέλους
stelios13
Indispensible Player

Favoured Personnel: Mimis, pr0, tasos, thrylos77, Tolis , Charane
Manager Of: Wolverhampton Wanderers F
Preferred Formation: 4-2-3-1

Δημοσίευσηαπό RiffMachine την Πέμ Μαρ 03, 2011 4:22 pm

Συμφωνώ με τον Στέλιο.ΤΟ ΦΜ είναι αλγόριθμοι και μαθηματικά που βασίζονται πολύ σε πιθανότητες.
Εκεί υστερεί το παιχνίδι στο ότι μπορεί να αλλάζουν οι τακτικές αλλά σίγουρα η κίνηση των παικτών θα είναι πάντα μια από τις δεδομένες που περιέχει το παιχνίδι.
Σίγουρα η τακτική θα είναι πολύ καλή γιατί γενικά κατά την γνώμη μου ο συγκεκριμένος τρόπος παιχνιδιού είναι πολύ αποδοτικός...
Ελπίζω σε επόμενες εκδόσεις του παιχνιδιού να έχουμε την δυνατότητα να προσεγγίσουμε σε μεγαλύτερο βαθμό κάθε πραγματική τακτική.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
RiffMachine
Hot Prospect

Favoured Personnel: J.Mourinho
Manager Of: 1860 München

Δημοσίευσηαπό demonas9 την Σάβ Μαρ 19, 2011 10:32 pm

Παιδιά πως πάτε με την τακτική??
''Πρώτα σε αγνοούν
Μετά σε κοροϊδεύουν
Ύστερα σε πολεμούν
Στο τέλος ΝΙΚΑΣ''

Μαχάτμα Γκάντι
Άβαταρ μέλους
demonas9
Backup Player

Favoured Personnel: Sergio Ramos (SR)
Manager Of: Ρεάλ Μαδρίτης
Preferred Formation: 4-5-1

Δημοσίευσηαπό kevaggel την Τρί Μαρ 22, 2011 1:30 am

Στο ένα κομμάτι, το επιθετικό, είμαστε πάρα πολύ κοντά εκεί που χρειάζεται ακόμα δουλειά είναι στο αμυντικό και στο πως ασκείται η πίεση ψηλά από όλους τους παίκτες.
Θα καθυστερήσει λίγο λόγω του ότι βγήκε το καινούριο patch και έγιναν κάποιες αλλαγές στη match engine αρκετά σημαντικές σχετικά με το τελείωμα των φάσεων.
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kevaggel
Manager Analyst

Favoured Personnel: Elkjaer, Ian Rush
Manager Of: Inti Gas (Peru)
Preferred Formation: 3-6-1

Δημοσίευσηαπό Messi-10- την Δευτ Μάιος 02, 2011 10:49 pm

παιδια πως πατε με την τακτικη???ποτε θα την εχετε ετοιμη? παντως επειδη ειμαι πολυ ΒΑRCA FAN μπορω να βοηθησω λιγο...εχω κανει και εγω μια τακτικη...

Υ.Γ παρτε και 2 videakia που ισως βοηθησουν

http://www.youtube.com/watch?v=oTyK8oIGc3w
http://www.youtube.com/watch?v=jLSyBkE8 ... re=related

Υ.Γ2 Θελω να συμφωνησω με τους υπολοπους οτι ειναι δυσκολο εφαρμοσεις το παιχνιδι της μπαρτσα στο παιχνιδι και πως οσο και να τους λες με τις οδηγιες να μην σεντραρους αυτοι σεντραρουν...το εχω βαλει τερμα slow και αυτη κανουν αντεπιθεσεις...
Εικόνα

UEFA Champions League 2011 Winners
Άβαταρ μέλους
Messi-10-
Promising Player

Manager Of: Borussia Dortmund
Preferred Formation: 4-2-3-1

Δημοσίευσηαπό FreeCandy την Δευτ Αύγ 29, 2011 10:04 pm

Παιδία,γεία σας.Προσπαθώ εδώ και πολύ καίρο και γω να φτιάξω τη τακτική της πραγματικής Μπαρτσελόνα και ήθελα να σας δείξω που έχω φτάσει,αυτό είναι το καλύτερο που έχω καταφέρει.

Είναι δεύτερη χρονία μου στην Μπαρτσελόνα,το 2015 οπότε υπάρχουν κάποιοι νέοι παίχτες. thankyou

*Ωραίος,ευχαριστώ CJS.
Τελευταία επεξεργασία από FreeCandy και Τρί Αύγ 30, 2011 11:12 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
FreeCandy
Youth

Favoured Personnel: Arsene Wenger,Djibril Cisse
Manager Of: Panathinaikos,Barcelona
Preferred Formation: 4-5-1 Def Mid

Δημοσίευσηαπό cjs την Δευτ Αύγ 29, 2011 10:32 pm

FreeCandy έγραψε:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N__kVjQRWNg[/youtube]

καλως ήρθες φίλε μου ,για να φανεί το βιντεακι ο κώδικας πρέπει να είναι έτσι...

αν θέλεις κάτω δεξια απο το ποστ σου πάτα το κουμπι editκαι γραψε το παραπάνω
EDIT εγραψα τον κωδικα οπως πρεπει και τωρα δείχνει το βιντεάκι :P

μέσα στις αγκυλες που γραφουν [youtube] ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ[/youtube] μπαινει το σημειο του κωδικα που ακολουθει ΑΜΕΣΩΣ μετα το -- http://www.youtube.com/watch?v= --δηλαδη στη περιπτωση σου το
N__kVjQRWNg
ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
Spoiler:

Σσσσσσς , μιλαει ο Κεβ

Spoiler:

Steam account

Spoiler:

Λευτεριά στο ΜπιζοιντερΝτινΚαπιτανο ,και στα υπόλοιπα προφίλ που θα κάνει
Άβαταρ μέλους
cjs
Talented Manager

Favoured Personnel: djibril cisse , Alessandro Del piero ,Stevie G , και ολο το staff
Manager Of: Septemvri Sofia
Preferred Formation: 4-2-3-1 , 2-3-2-2-1

Δημοσίευσηαπό elias την Κυρ Δεκ 01, 2013 11:39 am

ο Kev μιλούσε για ψεύτικο εννιάρι χρόνια πριν μπει στο φμ....
Άβαταρ μέλους
elias
Manager Analyst

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τακτικές-Συστήματα 2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες