χαραχτηριστικα τεχνικου διευθυντη

Ο τεχνικός διευθυντής είναι ο άνθρωπος που έχει στις αρμοδιότητες του τις προσλήψεις/απολύσεις στελεχών, πραγματοποίησης μεταγραφών και αναζήτησης τρόπων βελτίωσης της ομάδας σε όλα τα τμήματα...
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Απαγορεύονται ρητά από κάθε μέλος:

1. Γραφή Greeklish και κεφαλαίων χαρακτήρων
2. Χρήση ξένης γλώσσας
3. Διαφημίσεις άλλων site χωρίς την απαραίτητη εξουσιοδότηση
4. Υβριστικό, θρησκευτικό και πολιτικό περιεχόμενο
5. Ανάρτηση μη εξουσιοδοτημένου υλικού στις λήψεις
6. To σπαμάρισμα και το τρολάρισμα θα τιμωρούνται αυστηρά

χαραχτηριστικα τεχνικου διευθυντη

Δημοσίευσηαπό manos13 την Κυρ Οκτ 30, 2016 8:29 pm

Καλησπερα σε ολα μελη !

Εντάξει να κάτσεις να ψάξεις να φας αρκετό χρόνο γιατί είναι αρκετά σημαντικό αν θες να κάνεις κάτι σοβαρό με την ομάδα που επιλέγεις ειδικά αν δεν πρωταγωνιστεί σε κορυφαία πρωταθλήματα. Αλλά από την στιγμή που δίνεται η δυνατότητα να βρεις έναν Τεχνικό Διευθυντή ο οποίος κάτι πρέπει να κάνει για να δικαιολογήσεις και το πόστο του στην ομάδα εγώ έχω κάνει το εξής. Προσπαθώ να έχω ότι καλύτερο υπάρχει σε Τεχνικό Διευθυντή και του βάζω το ρόλο να είναι υπεύθυνος να μου βρει εκείνος γυμναστές. Σε ένα ποσοστό 90%+ αυτούς που κλείνει και υπογράφουν είναι ότι καλύτερο μπορώ να βρω και να πάρω και μάλιστα τους περισσότερους που βρίσκει στην αναζήτηση που είχα βάλει εγώ δεν μου τους είχε βγάλει καν. Θα ήθελα να ακούσω μια άποψη για αυτό. Αυτό που δεν μου πέτυχε ήταν με τον Διευθυντή Ακαδημιών που αν και πέρασαν πάνω από 10 χρόνια ακόμα περιμένω να φέρει κάποιο ταλέντο στις ακαδημίες. (Ελληνικό Πρωτάθλημα)

Με αφορμη το συγκεκριμενο σχολιο θελω να ρωτησω τα εξης :
1¨.Τι χαραχτηριστικα πρεπει να εχει ενας καλος τεχνικος διευθυντης
2.Πως τον βαζεις υπευθυνο για την αναζητηση γυμναστων ?
3. Μπορουμε να βαλουμε καποιον υπευθυνο για τις ανανεωσεις συμβολαιων ..σκαουτερ,γυμναστων κλπ ?
και αν ναι...εσεις το συστηνετε ?
manos13
Reserves

Favoured Personnel: maradona
Manager Of: panathinaikos
Preferred Formation: 4-3-3

Re: χαραχτηριστικα τεχνικου διευθυντη

Δημοσίευσηαπό mimis13 την Τετ Νοέμ 02, 2016 5:52 pm

manos13 έγραψε:Καλησπερα σε ολα μελη !

Εντάξει να κάτσεις να ψάξεις να φας αρκετό χρόνο γιατί είναι αρκετά σημαντικό αν θες να κάνεις κάτι σοβαρό με την ομάδα που επιλέγεις ειδικά αν δεν πρωταγωνιστεί σε κορυφαία πρωταθλήματα. Αλλά από την στιγμή που δίνεται η δυνατότητα να βρεις έναν Τεχνικό Διευθυντή ο οποίος κάτι πρέπει να κάνει για να δικαιολογήσεις και το πόστο του στην ομάδα εγώ έχω κάνει το εξής. Προσπαθώ να έχω ότι καλύτερο υπάρχει σε Τεχνικό Διευθυντή και του βάζω το ρόλο να είναι υπεύθυνος να μου βρει εκείνος γυμναστές. Σε ένα ποσοστό 90%+ αυτούς που κλείνει και υπογράφουν είναι ότι καλύτερο μπορώ να βρω και να πάρω και μάλιστα τους περισσότερους που βρίσκει στην αναζήτηση που είχα βάλει εγώ δεν μου τους είχε βγάλει καν. Θα ήθελα να ακούσω μια άποψη για αυτό. Αυτό που δεν μου πέτυχε ήταν με τον Διευθυντή Ακαδημιών που αν και πέρασαν πάνω από 10 χρόνια ακόμα περιμένω να φέρει κάποιο ταλέντο στις ακαδημίες. (Ελληνικό Πρωτάθλημα)

Με αφορμη το συγκεκριμενο σχολιο θελω να ρωτησω τα εξης :
1¨.Τι χαραχτηριστικα πρεπει να εχει ενας καλος τεχνικος διευθυντης
2.Πως τον βαζεις υπευθυνο για την αναζητηση γυμναστων ?
3. Μπορουμε να βαλουμε καποιον υπευθυνο για τις ανανεωσεις συμβολαιων ..σκαουτερ,γυμναστων κλπ ?
και αν ναι...εσεις το συστηνετε ?

1. προσαρμοστικότητα για να ξέρει που βρίσκεται. αν θες ταλέντα τα χαρακτηριστικά των scouter, διαχείριση παιχτών αν θες να κάνει τα συμβόλαια των παιχτών και να κλείνει συμφωνίες με γυμναστές και λοιπό προσωπικό. και ικανότητα εργασίας με νέους αν θες να σου βρίσκει νέα ταλέντα.
2. από την επιλογή στη σελίδα προσωπικού, ή από την αρχική οθόνη όταν φτιάχνεις το προφίλ σου και σε ρωτάει με τι θες να ασχοληθείς.
3. όπως και το παραπάνω.

εγώ πλέον έγινα προπονητής τακτικής. ασχολούμαι με αυτό και με το να αγοράζω παίχτες. όλα τα άλλα ας τα κάνουν οι άλλοι. πλέον έχω άποψη. ε μα πια. 16 χρόνια τα ίδια και τα ίδια.
Εικόνα

Για να γίνεις ο καλύτερος προπονητής στον κόσμο δε χρειάζεσαι μεταγραφές. Αλλά πλάνο...
- Δημήτριος Μηλόπουλος
Άβαταρ μέλους
mimis13
Πολέμαρχος Batman

Favoured Personnel: Τα Μικρούλικα!!!
Manager Of: Liverpool FC
Preferred Formation: 3-1-4-2

Επιστροφή στο Τεχνικοί Διευθυντές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες